Fuarların Ekonomiye Katkısı

/Fuarların Ekonomiye Katkısı

Fuarların Ekonomiye Katkısı

Fuarlar her zaman ticaretin buluşma noktaları olmuştur.Günümüzde ekonomik bağlamda önemi her geçen gün artmaktadır.

Teknolojinin gelişmesiyle özellikle iletişim ve ulaşım teknolojilerinin gelişmesi ülkeler arası gelişmelere farklı boyut kazandırmıştır.Bu gelişmeler de dünya ticaretinin artmasına çok önemli katkılar sağlamıştır.

Fuar organizasyonlarının ülkeler arası ticaretin gelişmesinde oynadığı rol dışında şehir ekonomilerine de yaptığı katkı büyüktür. IFA Berlin, BIT Milano, MITT Moskava, EMITT İstanbul vb. dünya fuarları şehrin adıyla anılmaktadır.Bu durum ülke ve şehrin tanıtımında önemli katkı da bulunmakta ve özellikle şehre popülerlik ve prestij sağlamaktadır.Popülerliğinin artması fuar organizasyonları dışında da turist çekmesi demektir.

Fuarın, şehrin tanınmışlığına, prestijine yapacağı katkının haricinde yapılan harcamalarla da şehrin ekonomisine de katkısı çok büyüktür.Fuar organizasyonların da yapılan özel stant projeleri, fuar hostesleri, temizlik işleri vs. dışında şehir de ulaşım, yeme-içme, konaklama, alışveriş gibi harcamalarla bu sektörler de ciddi bir istihdam oluşmasını sağlamaktadır.Katılımcı ve ziyaretçileri memnun etmek adına yapılan yatırımlar da şehirde ki alt ve üst yapıların gelişmesini sağlamaktadır.

Fuar organizasyonlarının, ülke ve şehirlerde sektörlere yaptığı zincirleme etki görülmektedir.Bu bağlam da sektörümüz de Perge Mimarlık olarak Avrupa ve Asya başta olmakta üzere dünyanın her yerine Fuar Standı Tasarımı Kiralama ve Uygulama Hizmetlerimiz mevcuttur.

 

 

2019-08-22T13:40:42+03:00