HAKKIMIZDA

/HAKKIMIZDA
HAKKIMIZDA 2019-08-29T14:24:34+03:00

Perge Mimarlık

2000 yılından bugüne kadar reklamcılık sektöründe edindiğimiz tecrübe, tasarım altyapısında oluşan bilgi birikimimiz yeni yatırımların kapısını araladı.

Amacımız tüm kazancımızı edindiğimiz bu kadim topraklara, birikimlerimizi harmanlayıp, yine ait olduğumuz Coğrafyaya ve ülkemize tekrar teslim etmektir.

Gerek yurt içi gerek yurt dışında fuar içi reklam alanları tasarım ve uygulaması desteğinde bulunduğumuz müşterilerimizin, çözümsüz kaldıkları dönemde destek olmaya gayret ettik.

Verdiğimiz karşılıksız destek, Perge Mimarlık şirketinin kurulmasına vesile oldu.

Bunun yanısıra ofis konsept tasarımları ile kazandığımız tecrübe, bir yanı modern, diğer yanı geçmişin klasik mimarisini aynı mekanda buluşturduk.

Perge?

Perge, Antalya ilimizde, oluşum tarihi 3300 yıl öncesine dayanan, (İ.Ö 1275), Geç Klasik, Helenistik ve ağırlıklı olarak Roma İmparatorluk dönemlerinde şehirleşen, dünyanın ilk planlı şehridir.

Tiyatrosu, stadyumu, şehre inen su kaynakları çeşmeleri, bazilikaları, hamamları, şehir içindeki evleri ve yaşam alanlarını çevreleyen duvarlar ve kuleleri ile, bugün bile gıpta ile bakılan eşsiz mimari şehir planı ile kusursuz bir açık hava müzesi görünümündedir.

Şehrin içinden geçen adeta doğal fuar alanı görünümündeki sütunlü yürüme yolu, bizim ilham kaynağımız oldu. Böylesine zengin tarihe sahip olmanın verdiği sorumluluk bilinci ile Perge mimarlık firmasına daha fazla misyon yüklemiş olduk. Bu nedenle tasarımlarımızın kaynağı yaşadığımız coğrafya ve bu coğrafyada hüküm süren medeniyetlerin bıraktığı eşsiz izlerdir.

Tasarımda özgünlük ve farklılık, müşterilerimize sunduğumuz alternatifli çalışmaların kaynağını oluşturmaktadır. Yaptığımız ön fuar tasarımlarından hiçbir ücret talep etmiyoruz. Özellikle fuar stand fikirlerinizi dinleriz. Fuar krokisini bize göndermeniz halinde kısa sürede alternatifli çalışmaları tarafınıza iletiriz.